Московчук Людмила Миколаївна

Академік Міжнародної академії Інноваційних технологій

Московчук Людмила Миколаївна – спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Народилася 6 травня 1979 року в с. Смотрич Кам’янець-Подільського р-ну Хмельницької області. У 1996 році закінчила із золотою медаллю «За особливі успіхи у навчанні» Кам’янець-Подільську ЗОШ I-III ст. № 4 та з відзнакою міську дитячу хорову школу з фаху хоровий спів.

У 2001 р. закінчила з відзнакою Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання, педагогіка і методика середньої освіти, музика» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, вчителя музики.

З 2001 по 2018 рр. працювала вчителем початкових класів у Довжоцькому НВК «ЗОШ I-III ст., колегіум» Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Звання вчитель-методист присвоєно 2009 р.

Закінчила аспірантуру Кам’янець-Подільського державного університету зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. У 2017 р. успішно захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Д 26.053.08 Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова на тему «Методика формування артистичних умінь у молодших школярів на уроках музичного мистецтва» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Юник Д. Г.).

З 2017 р. працює на кафедрі теорії та методик початкової освіти педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Викладає дисципліни «Методика навчання музичного мистецтва в початковій школі», «Методика навчання математики в початковій школі», «Методика розв’язування нестандартних арифметичних завдань», «Методика навчання української мови та літературного читання в початковій школі», «Методика проведення роботи з народознавства у початковій школі». Здійснює загальне організаційне, методичне керівництво всіма видами практики та контроль за їх проведенням. Бере активну участь у вихованні здобувачів вищої освіти. Розробляє та проводить заходи духовно-морального та народознавчого спрямування. Керівник постійно діючого студентського наукового гуртка «Формування артистичних умінь у майбутніх вчителів початкових класів засобами українських звичаїв та обрядів».

Сфера наукових інтересів – теорія та методика виховання і музичної освіти дітей та молоді.

Учасниця міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференцій і семінарів. Експерт електронних версій проектів підручників «Мистецтво» для 2 класу закладів загальної середньої освіти (м. Київ. Інститут модернізації змісту освіти, 2019 р.).

У науковому доробку Московчук Л. М. понад 40 публікацій, серед яких 1 навчально-методичний комплекс «Українська духовна музика» для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та недільних шкіл, рекомендований Міністерством освіти і науки України (Кам’янець-Подільський : Аксіома. 2010. 704 с.), 1 колективна монографія, 4 навчально-методичні посібники.

Загальний науково-педагогічний стаж – 19 років.

Нагороджена дипломом II ступеня у номінації «Краща робота з навчально-методичного забезпечення викладання педагогічних і мистецьких дисциплін у навчальних закладах різних типів і рівнів акредитації» у Міжнародному конкурсі наукових і навчально-методичних праць з проблем педагогічної та мистецької освіти, опублікованих у 2010 році (м. Київ); грамотою у номінації «Найкращий творчий доробок» у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2010» (м. Острог); дипломом за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району та з нагоди 19-ї річниці Незалежності України, спільним розпорядженням голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації та голови Кам’янець-Подільської районної ради занесено на районну Дошку Пошани «Кращі люди Кам’янеччини» (24 серпня 2010 р.); дипломами I ступеня переможця обласної педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (2010 р., 2014 р.); дипломом за II місце у номінації «Річна програма недільної школи (катехізаційна) у першому Всеукраїнському конкурсі програм, сценаріїв, проектів недільних шкіл України (Київ, 2 жовтня 2011 р.); відзначена подякою Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за вагомий внесок у розвиток української духовної музики (2013 р.).

Одружена. Чоловік – Московчук Дмитро Іванович, священик.

На громадських засадах керує церковним хором та роботою дитячої недільної школи при храмі Казанської ікони Божої Матері м. Кам’янця-Подільського.